Panteři bodovali i ve druhém zápase sezony, v Kladně podlehli v nájezdech

Prvoligové áčko Goldea Panthers si odvezlo z Kladna bod. Ofenzivně laděný duel dvou aspirantů na postup skončil po 60 minutách 3:3, v nájezdech uspěli domácí Kanonýři.

1. Liga, 2. kolo, so 9.9.2023, SH BIOS Kladno
Kanonýři Kladno
Goldea PANTHERS OTROKOVICE
4:3
0:1, 1:1, 2:1

Branky: 31. Matěj Čika, 44. Vojtěch Novák, 47. Matyáš Bachmaier, N Matyáš Bachmaier - 20. František Vykopal, 22. Josef Štourač, 54. David Ležatka; Rozhodčí: Jiří Jelínek - Lukáš Procházka; Vyloučení: 2:3; Využití: 1:0; Diváků: 133; Zásahy brankářů: Ivan Ponomarev - 3, Adam Kohút - 3; Po třetinách: 0:1, 1:1, 2:1, 0:0

Kanonýři Kladno: Ponomarev, Janoušek - Bachmaier, Chroust Ta., Chroust To., Čika, Novák, Fojtík, Fišer, Janda, Procházka, Hübner, Spurný - Veselý, Kuchynka, Tomáše, Svačinka, Stůj, Pfaur
Goldea PANTHERS OTROKOVICE: Kohút, Pujin - Sovják, Kopecký, Kubíček, Kelemen, Javořík, Šefčík - Červenka, Procházka, Gál, Vykopal, Ležatka M., Ležatka D., Šťourač J., Štourač A., Brázdil, Šeďa, Kokeš

Druhý zápas prvoligové sezony začal pro Pantery nadějně. Gólem do šatny deset vteřin před první pauzou je poslal do vedení Vykopal po nezištné nahrávce kapitána Gála. V nástupu do druhé třetiny navýšil Josef Štourač, který dostrkal míček za záda brankáře.

O čisté konto přišel gólman Kohút v půlce zápasu, kdy ho střelou od mantinelu překonal Čika. Ve 44. minutě se začínalo od nuly, Novák propálil Kohúta ranou od půlky hřiště. Vzápětí Kladno využilo přesilovku a šlo poprvé do vedení. Prodloužení si naštěstí vynutil David Ležatka, který zakončil akci Josefa Štourače.

V prodloužení gól nepadl, v nájezdech byli šikovnější Kanonýři, kteří proměnili oba své pokusy. Na Vykopalův úspěšný nájezd z úvodní série Martin Ležatka a Josef Štourač nenavázali.

Další utkání odehrají Panteři v neděli doma, kdy budou od 18 hodin hostit Čelákovice.